YKS Sınavında, Öğrenci, Veli ve Öğretmenlere Ulaşım Ücretsiz

featured

EGO Genel Müdürlüğü, Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) kapsamında sınavın yapılacağı 26-27 Haziran 2021 tarihlerinde, öğrencilerin sınav yerlerine ulaşımlarında herhangi bir sıkıntı yaşamamaları için tüm hazırlıklarını tamamladı. EGO yaptığı açıklamada “Sınavın yapılacağı 26 Haziran 2021 Cumartesi ve 27 Haziran 2021 Pazar günü Otobüs ve Raylı Sistemlerimiz (Metro ve ANKARAY)  için yapılan ulaşım planlaması aşağıda yer almaktadır.” dedi.

EGO OTOBÜSLERİNDE

27 Haziran 2021 Pazar günü Özel Halk Otobüsleri (ÖHO) ve Özel Toplu Taşıma araçları (ÖTA) çalışmayacaktır.

EGO Genel Müdürlüğünce, öğrencileri mağdur etmemek için YKS’nin yapılacağı 26 Haziran Cumartesi ve 27 Haziran Pazar günleri EGO otobüslerinde uygulanan güncel Cumartesi çalışma programına ek olarak 74 adet güzergâhta 325 adet servis planlaması yapılmıştır.

RAYLI SİSTEMLERDE

YKS’nin yapılacağı 27 Haziran Pazar günü Raylı Sistem İşletmeleri (Ankara Metrosu ve ANKARAYsaat 06.00-22.00 aralığında gün boyu hizmet verecektir.

Sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı saat ve günlerde, Raylı Sistem İşletmelerimiz (Metro ve ANKARAY) hizmet vermeyecektir.  Ancak, Metro istasyonlarına ring servisi hizmeti veren alternatif otobüs hatlarımızda, metronun son sefer saatlerine uygun olacak şekilde servis verilecektir.

Ayrıca toplu taşıma hizmetlerimizde, anlık yapılacak gözetimlerde yolcu yoğunluğuna göre derhal ilave otobüs ve tren servisleri verilecektir.

ÖĞRENCİLER, VELİLER VE GÖREVLİLERE ÜCRETSİZ ULAŞIM

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nin almış olduğu 08.05.2020 tarih ve 533 sayılı Karar’a istinaden, EGO Genel Müdürlüğü’ne ait otobüs ve raylı sistemler ile verilen toplu taşıma hizmetlerinden Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) katılacak öğrenciler sınav giriş belgelerini göstermeleri şartıyla kendileri, velileri ve görevli öğretmenler, sınav gününde ücretsiz yararlanabilecekler.

Sınava katılacak öğrencilerimize başarılar dileriz.

Ayrıca güncel otobüs hareket saatleri ile güzergâhlara EGO CEP’TE mobil uygulamasından ve Kuruluşumuz internet sitesinden (www.ego.gov.tr) ulaşılabilir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
YKS Sınavında, Öğrenci, Veli ve Öğretmenlere Ulaşım Ücretsiz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Başkent Medya ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!