Uzaktaki Öğrencilere Ankaragücü’nü Ulaştıracağız

featured

1910 İmalat-ı Harbiyeliler Derneği 7 Ocak tarihinde çok anlamlı bir açılışa imza attı. Ankaragücü Kulübü Yönetim Kurulu üyeleri, Kulüp Başkanı Faruk Koca ve futbolcuların katıldığı Sevgi Evleri Projesi’nde dernek resmi olarak açılmış, açılış konuşmasında derneğin vizyonu ve misyonu hakkında detaylar verilmişti.

Açılışta konuşma yapan Dernek Basın Sözcüsü Haluk Karakoç derneğin amacını şu sözler ile açıklıyor:
“Her yaştan halkımızın, gençlerimizin ve çocuklarımızın beden ve ruh sağlığını güçlendirmeyi, yeteneklerini geliştirmek için her türlü sosyal tesisten yararlanmasını ve sosyal etkinliklere aktif katılımını sağlamayı amaçlıyoruz. Bireyler arasında dostluk, barış, sevgi ve kardeşliği geliştirmek düşüncesiyle, kültür ve bilincin ulusal düzeyde gelişmesine ve yaygınlaşmasına katkıda bulunmak amacıyla, bilimsel, teknik, kültürel ve her türlü yarışma, sergi, gezi, seminer, kurs gibi organizasyonlar düzenlemeyi hedefliyoruz. Bedensel ve zihinsel gelişmeyi sağlayacak sağlıklı bir nesil yetişmesine yardımcı olmak amacıyla toplumumuzun en küçük birimi olan aileden başlamak üzere örf ve adetlerimizi pekiştirmeyi, üyelerin ve gençlerin bilimsel ve kültürel olarak ilerlemelerine katkı sağlamayı ve bu konuda çalışmalarda bulunanlarla iş birliği yapmayı planlıyoruz.”

Dernek açılışında yaptığı konuşmada sözlerine devam eden Dernek Basın Sözcüsü Haluk Karakoç:
“Evren ve Nallıhan ilçelerimizdeki okullara ziyarette bulunacağız. Bunun devamında Ankara merkezde bulunan bir okulumuzun kütüphanesine ve tamirat işlerine katkıda bulunmayı, Ankara’ya uzak ilçelerde bulunan öğrencileri Türkiye’nin en büyük kütüphanesi olan Millet Kütüphanesinde gezdirmeyi,  Ankaragücü’müzün maçlarına davet etmeyi ve bu ziyaretler sırasında öğrencilerin bütün masraflarını karşılamayı planlamaktayız.” şeklinde konuşmuştu.

1910 İmalatı Harbiyeliler Derneği basın sözcüsü Haluk Karakoç açıklamalarda bulunuyor.

1910 İmalatı Harbiyeliler Derneği Evren Projesi

Evren, Ankara ‘ya bağlı en uzak ilçelerden birisi olup Hirfanlı baraj gölü kıyısında 5000 nüfuslu  bir yerleşim merkezidir. Çıkınağıl adıyla bilinen eski yerleşim alanı 1957 yılında Hirfanlı baraj  gölünün suları altında kalmış ve 1958 yılında şimdiki yerine planlı ve imarlı olarak taşınarak  1963 yılında Şereflikoçhisar ilçesine bağlı olarak belediye statüsü kazanan ilçe 1982 yılında Evren adını almıştır.

Evren, Ankara’ya 178 km uzaklıkta yer almaktadır. Ankara’nın uzak ilçelerinde yer alan okullarda bulunan öğrenci kardeşlerimize Ankaragücü’nü tanıtacağız. Onlara bu şehrin en büyük marka değeri Ankaragücü’nü ulaştıracağız diyen 1910 İmalatı Harbiyeliler dernek yönetimi Evren’de bulunan Çok Programlı Anadolu Lisesi’ne lisanslı Ankaragücü montları ve ürünleri hediye etti.

Dernek yönetimi derneğin yapacağı faaliyetlerde de belirttiği gibi yapacağı projelerden bir diğeri olan uzak ilçelerde yer alan durumu olmayan futbola yetenekli gençleri Ankaragücü alt yapısına tüm masrafları kendileri karşılayacak şekilde kaydettireceğini okul yönetimine bildirdi.

Gelişmekte olan öğrencilere American Vip kurumu tarafından 1. seviyeden 6. seviyeye olmak üzere online eğitim seti hediye edilmiştir. Ayrıca eğitim setleri sadece okul öğrencileri ile sınırlı kalmamakla beraber ilçede eğitim gören üniversite öğrencileri dahil herkese ulaştırılmıştır.

Ankaragücü’ne Çok Teşekkür Ederiz

Evren Belediyesi Meclis Üyesi olan ve Evren halkı adına okul projesinde yer alan Servet Özçelik:

“Öğrencilerimizi düşünerek onlara lisanslı Ankaragücü ürünleri getirdiler. Buradan Ankaragücü Kulübü’ne, başkanımız Faruk Koca’ya ve değerli Ankaragücü taraftarlarına bizleri düşündükleri için çok çok teşekkür ediyoruz.” açıklamalarında bulundu.

Yüzlerini Güldürebiliyorsak Ne Mutlu!

1910 İmalatı Harbiyeliler Dernek Başkanı Onur Yıldırım proje hakkında açıklamalarda bulundu:

1910 Imalat-ı Harbiyeliler Derneği olarak 2.projemiz olan Evren’de yer alan okulumuza yardımımızı yaptık. Burada bulunan Evren Çok Programlı Anadolu Lisesi okulumuza çocuklarımızın montlarını bıraktık. Pazartesi günü onlara güzel bir sürpriz olacak. Yüzlerini güldürebiliyorsak teşekkür ederiz. Allah nasip ederse daha çok projelerimiz var. Bunları gerçekleştireceğiz. Tüm Ankaragücü camiası için söylüyorum birlik ve beraberlik içerisinde yapacağız.

Kaynak: Başkent Medya / Caner ÖLMEZ – Güncel

1
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
1
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Uzaktaki Öğrencilere Ankaragücü’nü Ulaştıracağız

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Başkent Medya ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!