Ankaragücü’nde anlamlı ziyaret

featured

Ankaragücü’nde yönetim, teknik heyet ve futbolcular, Ankara Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Sevgi Evleri’ni ziyaret etti.

1910 İmalatı Harbiyeliler Derneği tarafından yapılan organizasyona Ankaragücü kulüp başkanı Faruk Koca, yönetim kurulu üyeleri, teknik direktör Ömer Erdoğan, futbolcular ve dernek üyeleri katıldı.

Ankaragücü-Kulüp-Başkanı Faruk Koca , 1910 İmalatı Harbiyeliler Derneği açılışında konuşma yapıyor.
Ankaragücü Kulüp Başkanı Faruk Koca , 1910 İmalatı Harbiyeliler Derneği açılışında konuşma yapıyor.

Faruk Koca, basın mensuplarına ziyaret öncesi yaptığı açıklamada, 1910 İmalatı Harbiyeliler Derneğinin ilk faaliyetinde Sevgi Evleri’ndeki çocuklarla bir araya geleceklerini söyledi.

“İnsanlar, çocukluk anılarını unutamaz. Bu faaliyet 30 sene sonra bugünü yaşayan çocuklar için tatlı bir anı olacak. Bu insani bir dokunuş, insani bir eylemdir. Yarın bizim maçımız var. Kamp dönemi ama insani bir durum için futbolcular, teknik ekip, hepimiz buradayız. Umarım hayırlı, bereketli olur. Bütün çocuklarımızı yarınki maçımıza davet ediyoruz. Galibiyet alırsak, bu çocukların dualarıyla, bereketleriyle olur diyor, onları maçımıza bekliyoruz.” dedi.

Ankaragücü Kulüp Başkan Vekili Zeynep Karamancı , 1910 İmalatı Harbiyeliler Derneği açılışında konuşma yapıyor.

1910 İmalatı Harbiyeliler Derneği açılışında konuşmalarına devam eden Ankaragücü Kulüp Başkan Vekili Zeynep Karamancı açıklamalarda bulundu.

“MKE Ankaragücü çok büyük bir camia ve Ankara’da bulunan en küçükten en büyüğe tüm evlatlarımızı kucaklamak onlara destek olmak bizim en büyük görevimiz. Burada tatlı bir vakit geçirip, çok güzel duygular paylaşacağız. Tahmin ediyorum ki bu bir ilk olacak ve devamını düzenli olarak yapacağız.”

Ankaragücü-Kulüp-Başkanı Faruk Koca , 1910 İmalatı Harbiyeliler Derneği açılışında konuşma yapıyor.
Ankaragücü Teknik Direktörü Ömer Erdoğan , 1910 İmalatı Harbiyeliler Derneği açılışında konuşma yapıyor.

Teknik direktör Ömer Erdoğan da sosyal sorumluluk projelerine katılmaktan mutlu olduklarını dile getirdi.

Sevgi Evleri’nde kalan çocukların hayata dezavantajlı başladıkların vurgulayan Erdoğan, şöyle devam etti:

“Burada kalan çocuklarımız, evlatlarımız, hayata belki 1-0 mağlup başlıyorlar ama burada aldıkları eğitim, şefkat ve sevgiyle inşallah 18 yaşına geldiklerinde müsabakayı 2-1 galip bitireceklerine inanıyorum. Kulüp olarak sosyal sorumluluk projelerinde katılmaktan çok mutluyuz. Bugün umarım genç kardeşlerimizin yüzünü güldürebilir, gelecekleriyle ilgili motive edebilirsek, bu bizim için 3 puandan bile daha önemli.”

Ankaragücü Takım Kaptanı Tolga Ciğerci, 1910 İmalatı Harbiyeliler Derneği açılışında konuşma yapıyor.
Ankaragücü Takım Kaptanı Tolga Ciğerci , 1910 İmalatı Harbiyeliler Derneği açılışında konuşma yapıyor.

Ankaragücü takım kaptanı Tolga Ciğerci burada olmaktan mutluluk duyduğunu ve burada ki çocuklarımızı mutlu görmek bizleri mutlu ediyor açıklamasında bulundu.

“Tolga Ciğerci: “Burada olduğumuz için çok mutluyuz. Burada ki çocuklarımızı burada mutlu görmek bizi mutlu ediyor. Burada onlara manevi anlamda destek olmak istiyoruz.”

1910 İmalatı Harbiyeliler Derneği basın sözcüsü Haluk Karakoç:

1910 İmalat-ı Harbiyeliler Derneği açılışımızı Sevgi Evleri ziyaretinde yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Derneğimiz, Kurtuluş Savaşımızda kendilerini feda eden cefakar İmalat-ı Harbiye işçilerimize ithafen 1910 İmalat-ı Harbiyeliler Derneği ismini almıştır. Bu onurlu mücadeleye layık olmaya çalışan Dernek üyeleri olarak bizler MKE Ankaragücü sevgisi ışığında yardımlaşma, birlik ve beraberlik içinde olma, elimizdeki imkanlar doğrultusunda gençlerimizin ülkemize hayırlı birer evlat olarak yetişmelerinde naçizane katkılarda bulunma düşüncesiyle yola çıkmış bulunmaktayız. Ankara’mızın Başkent oluşunun 100. yılında kenetlenmiş bir şehir ve başarılı bir takım umut ediyor, Sevgi Evleri ziyaretimizle başladığımız yolculuğumuza nicelerini katmayı amaçlıyoruz.

Dernek olarak Her yaştan halkımızın, gençlerimizin ve çocuklarımızın beden ve ruh sağlığını güçlendirmeyi, yeteneklerini geliştirmek için her türlü sosyal tesisten yararlanmasını ve sosyal etkinliklere aktif katılımını sağlamayı amaçlıyoruz. Bireyler arasında dostluk, barış, sevgi ve kardeşliği geliştirmek düşüncesiyle, kültür ve bilincin ulusal düzeyde gelişmesine ve yaygınlaşmasına katkıda bulunmak amacıyla, bilimsel, teknik, kültürel ve her türlü yarışma, sergi, gezi, seminer, kurs gibi organizasyonlar düzenlemeyi hedefliyoruz. Bedensel ve zihinsel gelişmeyi sağlayacak sağlıklı bir nesil yetişmesine yardımcı olmak amacıyla toplumumuzun en küçük birimi olan aileden başlamak üzere örf ve adetlerimizi pekiştirmeyi, üyelerin ve gençlerin bilimsel ve kültürel olarak ilerlemelerine katkı sağlamayı ve bu konuda çalışmalarda bulunanlarla iş birliği yapmayı planlıyoruz. 

Sevgi Evleri ziyaretimize yenilerini katmak için girişimlerimiz devam etmekte olup yakın zamanda Evren ve Nallıhan ilçelerimizdeki okullara ziyarette bulunacağız. Bunun devamında Ankara merkezde bulunan bir okulumuzun kütüphanesine ve tamirat işlerine katkıda bulunmayı, Ankara’ya uzak ilçelerde bulunan öğrencileri Türkiye’nin en büyük kütüphanesi olan Millet Kütüphanesinde gezdirmeyi,  Ankaragücü’müzün maçlarına davet etmeyi ve bu ziyaretler sırasında öğrencilerin bütün masraflarını karşılamayı planlamaktayız.

Süper lige çıktığımızda İstanbul Boğazı’na astığımız bayrağın NFT halini kulübümüz müzesine hediye olarak takdim edeceğimizi belirtmek isteriz. Türkiye’nin Başkenti Ankara’nın en büyük camiası olan Cumhuriyetin gücü MKE Ankaragücü’ne gönül vermiş kişiler olarak bizlerle bu yolda yürümek isteyen herkese kapımız açıktır.” açıklamalarında bulundu.

Ankaragücü Kafilesi Sevgi Evleri’ni ziyaret ediyor.

1910 İmalatı Harbiyeliler Derneği, Sevgi Evleri’nde kalan tüm çocuklara kendi isimlerinin yazılı olduğu sarı renkte ‘Cumhuriyet’in Gücü, Ankaragücü’ ön baskılı forma hediyesinde bulundu. Formaları, Ankaragücü Kulüp Başkanı Faruk Koca, Ankaragücü futbolcuları ve teknik direktör Ömer Erdoğan teslim etti.

Ev ziyaretlerinin ardından Ankaragücü Kulüp Başkanı Sayın Faruk Koca’nın hakemlik yaptığı maçta Sevgi Evleri’nde kalan çocuklar ve Ankaragücü futbolcuları karşı karşıya geldi. Maçın ardından çocuklara kupa hediye edildi.

06 Umut, Gelecek Güzel Günler Pankartı ile birlikte

Halı saha karşılaşmasının ardından sıcak bir ortam altyapısı hazırlanarak çadır içerisinde çocuklara çay, börek, limonata ve tatlı ikram edildi. Fotoğraf çekimleri ardından çocuklar evlerine uğurlandı. Çocukların geleceği için unutamayacakları bir gün olduğunu belirten tesis yetkilileri ile daha fazla proje ve fikirlerin konuşulması için Sevgi Evleri İdari Binasına geçildi.

Ankaragücü Kulüp Başkanı Faruk Koca’ya, Aile İl Genel Müdürü tarafından ziyaretleri için özel hediye verildi. Daha sonra Başkan Faruk Koca, Başkan Vekili Sayın Zeynep Karamancı ve 1910 İmalatı Harbiyeliler Derneği‘ne hatıra olarak çocukların özel mesajlarının yer aldığı futbol topları hediye edildi.

6
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Ankaragücü’nde anlamlı ziyaret

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Başkent Medya ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!