Mamak Belediyesi Çocuklara İzci Kampı Oluşturdu

featured

Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, Mamak Belediyesi tarafından 11-15 yaş grubu için düzenlenecek olan kampların programını paylaştı.

Sosyal medya hesabından konuyla ilgili açıklama yapan Köse; bilgi ve kayıt için gerekli iletişim adreslerini paylaştı.

Bolu ve Ankara’da düzenlenecek olan kampların programı şu şekilde olacak;

  • Kamplar Bolu 1. grup 1, 2 ve 3 Eylül;
  • Bolu 2. grup 3, 4 ve 5 Eylül;
  • Ankara 3. grup 10, 11 ve 12 Eylül tarihlerinde gerçekleşecek.

Son başvuru tarihinin 26 Ağustos 2021 olduğu bildirilen programlar hakkında kayıt ve bilgi almak isteyenler için; 444 0 149 ve 0312 391 06 34 nolu hatlar hizmet verecek.

Mamak Belediye Başkanı: Gençlik Geleceğimizdir

Mamak'ta izci kampları başlıyor


Gençlerin geleceklerini en iyi şekilde hazırlamak için ellerinden geleni yapacaklarını belirten Köse, “Gençlik geleceğimizdir. Biz gençlerimize manevi değerlerimizi ne kadar aşılayabilirsek birlik ve beraberlik anlayışımız aynı yönde gelişim gösterir. Amacımız, dünya üzerinde iyiye ve güzele dair ne varsa bütün bunları savunan bir gençliğin önünü açmaktır. Hakkın ve hakikatin tarafında olan bir nesli ülkemize kazandırmaktır” dedi. Amaçlarının dünya üzerinde iyiye ve güzele dair ne varsa bütün bunları savunan bir gençliğin önünü açmak olduğunu belirten Mamak Belediye Başkanı Murat Köse; “Hakkın ve hakikatin tarafında olan bir nesli ülkemize kazandırmaktır. Ayrıca kafasını boş meşguliyetlerle değil, kitaplarla, bilgisayarla, projeyle meşgul eden; yüreği heba ve heveslerle değil, inançla, şefkatle, cesaretle dolu bir nesil istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Haydi gençler izci kampına


Ayrıca izcililik Okulları ile gençlere kamp imkanı sunacaklarının da altını çizen Köse; “Mamak Belediyesi olarak, İzcilik Federasyonu ile ortaklaşa imzalayacağımız protokol kapsamında öncelikle Spor Kulübümüz bünyesinde İzcilik Okulu açacağız. Burada gençlerimize izcilik faaliyetlerinin yürütülmesi adına kurslar açacağız. Gençlerimize kamp imkanı sunacağız. Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile ortaklaşa Mamak genelinde izciliğe merak sarmış gençlerimizi kurslarımızda yetiştireceğiz. Bu sayede izcilik faaliyeti gençlerimizin zihinsel, fiziksel, ruhsal, sosyal, duygusal karakter gelişimine katkı sağlamaktadır. Aynı zamanda çocuklarımıza küçük yaşta çevre bilincini de kazandırmaktadır. İzcilik ruhunun en önemli yanı, disiplinli ve çevreye duyarlı olmaktır” diye konuştu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Mamak Belediyesi Çocuklara İzci Kampı Oluşturdu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Başkent Medya ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!