Chainlink ($LINK) kurucu ortağı ve CEO’su Sergey Nazarov Açıkladı!

featured

Chainlink kurucu ortağı ve CEO’su Sergey Nazarov, DeFi’ın geleceği konusunda açıklamalar yaptı. Nazarov, DeFi ekosisteminin gelecek yıl 1 trilyon dolara ulaşabileceğini söyledi. 

Sergey Nazarov, Etheral Summit panelinde DeFi hakkında bazı yorumlarda bulundu. Nazarov, DeFi’da kitli varlıkların toplam değerinin yanına gelecek yıl bir sıfır daha atılacağını söyledi. “Yani şimdi 70 milyar dolarsa, 700 milyar dolara ulaşacaktır. Belki 1 trilyon dolara bile ulaşabilir. (Bu durumda) DeFi’ı görmezden gelmek imkansız olur.” dedi.

Chainlink’ten merkeziyetsiz oracle güncellemesi

Chainlink; DeFi, sigorta, oyun, NFT alanlarındaki akıllı sözleşmelere oracle çözümleri sunuyor. Bunu ilerletmek için bir adım atan platform, Chainlink 2.0 adı altında yeni bir whitepaper yayınladı. Whitepaperda, merkeziyetsiz oracle ağları üzerine bazı açıklamalara ve yeni bir oracle modeline yer veriliyor.

Chainlink 2.0 ile gelecek olan yeni modelin, akıllı sözleşmeler için off-chain veri kaynaklarına ya da hesaplamalara erişim sağlayacağı belirtiliyor.

15 Nisan’da Decrypt’e Chainlink 2.0 hakkında konuşan Nazarov, NFT, stablecoin ve DeFi ekosistemlerinin bu yıl 500 milyar dolarlık TVL değerine ulaşabileceğini söyledi. Bununla birlikte, Chainlink 2.0 ile birlikte DeFi ekosisteminin büyümesini sağlayacak akıllı sözleşmelerin oluşturulabileceğini ifade etti.

DeFi ekosistemi büyüme kaydetti

Ethereum ağında bulunan DeFi platformlarının TVL değeri 80 milyar dolara yaklaştı. Bu değer, 1 yıl önce mayıs ayında 1 milyar dolar bile değildi. Yükseliş ivmesini, 2020 yılının sonlarında 10 milyar doların üzerine çıkarak kazandı.

Maker, Aave ve Compund, çift haneli TVL değerleriyle ekosistemin yaklaşık yüzde 35’ini oluşturuyor.

Kripto Haberleri kategorisinde yer alan haberler ve haberlerin içerikleri katiyen yatırım tavsiyesi niteliği taşımamaktadır. Tüm içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilemez ve örnek gösterilemez.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Chainlink ($LINK) kurucu ortağı ve CEO’su Sergey Nazarov Açıkladı!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Başkent Medya ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!